Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Vendet ku mund të shijoni gatimet më të mira tradicionale në botë

May 25
13:18 2016

Hanoi, Vietnam

Hanoi, Vietnam
Picture 1 of 10

Kjo është mjaftueshëm për Barack Obamën. Presidenti i SHBA-së është parë duke shijuar një darkë prej vetëm 6 dollarësh me Anthony Bourdain në kryeqytetin vietnamez ditën e hënë. Është e qartë se ai ka ditur se çfarë ka dashur të konsumojë dhe nivelet e kuzhinës në qytet. Ekspertët tanë këshillojnë të hahet në ambiente në rrugë në ajër të pastër, një supë, një ëmbëlsirë , oriz apo dhe mish të pjekur. Përfundojeni vaktin me një kafe tradicionale.

 

Të ushqyerit  është një nga gjërat më të rëndësishme për njeriun. Shpesh jemi në kërkim të restoranteve dhe menyve të ndryshme dhe në eksplorim të kuzhinave tradicionale. Pothuajse kudo ku dëshironi të shkoni gjeni restorante të klasave dhe të menyve  të ndryshme. Për më shumë informacion shfletoni galerinë, për këdo që po planifikon disa pushime jashtë vendit dhe preferon të njihet me vendet ku mund të konsumojë ushqime tipike tradicionale.

Komento
Shperndaje