Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Toast Francez

Toast Francez
May 20
02:26 2018

Përbërësit 

3 feta buke të bardhe

2 vezë

100 ml. qumësht

2 lugë miell

2 lugë mjaltë

disa luleshtrydhe

pak kanell

2 lugë gjalpë

gjethe mëndre

Pёrgatitja 

Rrihni vezёt me qumshtin derisa tё bёhen shkumoze.Kaloni njё nga njё fetat e bukёs  nё masёn me qumёsht dhe vezё.Kaloini dhe nё miell . Vendosni tё nxehet njё tiganё me gjalpin dhe skuqni nё to fetat e bukёs nga tё dyja krahёt. Vendosini nё njё pjatё ku sipёr tyre do tё vendosni luleshtrydhet e prera nё feta, pluhёroseni me kanell dhe shtoni mjaltin.

Shërbejeni.

Burimi: Adda’s All

Komento
Shperndaje