Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Të gjithë e kemi ngrënë gabim picën deri tani! Mënyra e saktë është kjo…

Të gjithë e kemi ngrënë gabim picën deri tani! Mënyra e saktë është kjo…
October 16
12:22 2016

Pica është një nga ushqimet e preferuara në të gjithë botën. Pavarësisht se me çfarë shije e preferojmë më shumë picën, pothuajse të gjithë e konsumojmë në të njëjtën mënyrë. Ne e kapim një copë picë nga fundi, nga korja e saj dhe nisim ta konsumojmë.

Mirëpo një shef italian, i cili është i specializuar në bërjen e picave ka thënë se në fakt ajo nuk është mënyra e duhur për ta ngrënë atë pasi ju duhet ta rrotulloni njëherë një copë që nga fundi i saj. Në këtë mënyrë mund të ndjeni të gjithë shijen e përzierjes së ingredientëve sepse në mënyrën tradicionale ju nuk e shijoni picën njësoj në çdo kafshatë.

Mënyra se si e konsumojmë ne:

3960327500000578-3837759-image-a-1_1476433227389

Mënyra se si duhet konsumuar:

3960321600000578-3837759-image-m-3_1476434027940

 

Shperndaje