Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Speca të pjekur

Speca të pjekur
November 08
16:23 2016

Përbërësit:

  • Speca të kuq
  • Vaj ulliri
  • Uthull
  • Majdanoz
  • Hudhra
  • Kripë
  • Piper

Përgatitja:

Në një tigan ose nëse keni skarë vendosni specat dhe piqini mirë nga të dyja anët deri sa të karbonizohet mirë lëkura (mos kini frikë nëse është djegur shumë sepse lëkura do t’u hiqet në fund) dhe kur të jenë djegur mirë vendosini në një qese plastike ose letre dhe lidhini grykën e lërini ashtu për disa minuta. Pas disa minutash qërojuni lëkurën dhe hiquni farat dhe fijet e brendshme. Pritini në shirita të hollë dhe marinojini me kripë, piper, pak uthull, vaj ulliri dhe majdanoz./Blitz.al/

Burimi: Adda’s All

Shperndaje