Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Smoothie me mjedër

Smoothie me mjedër
July 15
15:16 2017

Smoothies (smuthis) s’janë asgjë tjetër veçse fruta ose perime të ngrira, të grira me mikser në maksimumin e shpejtësisë. Janë shumë të rekomandueshme si pijet që mund t’i konsumoni në mëngjes dhe pasditeve. Ja një recetë e thjeshtë:

1 grusht me mjedra të ngrira

1 lugë mjaltë

120 ml kos natyral

2-3 kubikë me akull.

Bashkoni të gjithë përbërësit në mikser dhe grijini në maksimumin e shpejtësisë së tij.

Shërbejeni menjëherë./Blitz.al/

Burimi: Adda’s All

Komento
Shperndaje