Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Smoothie me akullore

Smoothie me akullore
May 23
21:14 2016

Smoothie me akullore është një recetë e shpejtë dhe e shijshme për stinën e nxehtë të verës.

Përbërësit:

Gjysmë gote qumësht

Gjysmë molle

Disa kuba akulli

3-4 lugë akullore me vanilje

Pak kanellë

Bajame të grira

Përgatitja:

Në një blender vendosni të gjithë përbërësit dhe bluajini në maksimumin e shpejtësisë derisa të bëhet një krem  shkumoz.

Shërbejeni të pluhurosur me kanellë dhe bajame të shkërmoqura.

 

Komento
Etiketimet
Shperndaje