Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Smoothie jeshil për një mëngjes energjik!

Smoothie jeshil për një mëngjes energjik!
May 08
21:33 2018

Përbërësit:

1 mollë jeshile

2 kivi

1 dardhë

1 dorë spinaq

300 ml. qumësht

2 lugë mjaltë

një dorë me mana kineze

pakëz kanell

Përgatitja: 

Qëroni dardhënmollën, kivin dhe pritini në copa të mëdha, vendosini të ngrinë. Po spatët kohë të prisni derisa të ngrijnë mund të përdorni disa copa akulli.

Tani vendosni të gjithë përbërësit e thatë në një përzierës, për ju që si keni ngrirë fusni brënda dhe disa copa akulli dhe shtoni sipër qumshtin, mjaltin dhe kanellën. Jepini  një të bluar derisa të keni një krem shkumoz.

Shërbejeni të ftohtë me mana kineze sipër.

Burimi: Adda’s All

Komento
Shperndaje