Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Skampi të thekur me peksimadhe dhe stika pishe

Skampi të thekur me peksimadhe dhe stika pishe
November 22
16:12 2016

Përbërësit:

  • rreth 20 skampi
  • peksimadhe
  • 3-4 lugë stika pishe

Përgatitja:

Në një mikser bashkoni tulin e bukës, galetën, thelpinjtë e hudhrës të qëruar, djathin e grirë, gjethet e majdanozit dhe stikat e pishës. Grijini mirë derisa të gjithë përbërësit të jenë bashkuar mirë me njëri-tjetrin dhe masa te jetë e shkrifët. Trasferojeni në një enë dhe shtoni vajin e ullirit, pak kripë dhe piper të zi. Përziejini mirë, duhet t’ju rezultojë një masë e butë, por jo e ngjitur.

Pastroni skampin duke i çarë në mes, hiquni fijen e trashë të zorrëve dhe shpëlani rërën që ndodhet te koka. Rreshtojini në një tavë me letër furre poshtë dhe mbushini me peksimadhen. Shtoni akoma pak vaj ulliri sipër dhe piqini ne furrën e nxehtë në 200° Celsius për 20 minuta.

Shërbejini të ngrohta./Blitz.al/

Burimi: Adda’s All

 

Komento
Shperndaje