Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Sangria me verë rosè

Sangria me verë rosè
May 03
21:33 2018

Përbërësit

2 shkopa kanell

Disa kokra karafili

Një dorë boronica

2 pjeshk

2 mollë

1 limon

Disa luleshtrydhe

1 fet pjepër

Pak rrush të bardhë

Gjethe mëndre

1 lugë me sheqer kaf

Sipas dëshirës mund ti shtoni një gotë gazosv ose ujë tonik

Përgatitja:

Verën e rosè bashkojeni me kanellën, sheqerin dhe karafilin. Përzijeni  dhe lëreni nja 30 minuta që vera të aromantizohet. Pastaj hiqni karafilin, shtoni  boronicat, rrushin, mollën, limonin dhe pjeshkën e prerë në feta, luleshtrydhet në mes dhe gjethet e mëndrës. Përzijeni dhe  lëreni në frigorifer të ftohet. Nëse e doni më pak alkolike shtoini dhe gotën e gazosës. Shërbejen të ftohtë./Blitz.al/

Burimi: Adda’s All

Komento
Shperndaje