Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Sallatë me patate

Sallatë me patate
September 12
17:43 2016

Përbërësit:

  • patate
  • ullinj të zinj
  • 1 qepë e kuqe
  • kaperi
  • vaj ulliri i cilësisë së mirë
  • kripë dhe piper i zi
  • lëng limoni

Përgatitja:

Zieni patatet për 10 minuta, qërojini nga lëkura dhe pritini në feta. Qëroni qepën dhe priteni në rrathë. Prisni edhe ullinjtë e zinj pa bërthamë në rrathë. Kompozoni pjatën duke bashkuar të gjithë përbërësit dhe marinojeni me kripë, piper të zi, vaj ulliri dhe lëng limoni. Shërbejeni menjëherë./Blitz.al/

Burimi:Adda’s All

Sallatë me Patate

Shperndaje