Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Sallatë me karota

Sallatë me karota
November 19
15:31 2016

Përbërësit:

  • karota
  • 1 limon
  • 1 dorë  ullinj
  • pak kripë dhe piper të zi
  • vaj ulliri aq sa mjafton
  • uthull balsamike
  • një grusht fara mikse, përbërjen e gjeni edhe të gatshme

Përgatitja:

Grini karotat në rende të trashë dhe vendosini në një  sallatierë, ku do t’i marinoni me kripë, piper, pak vaj ulliri dhe lëng limoni. Shtoni disa ullinj sipër, feta limoni, përziejini me farat mikse, hidhini pak uthull balsamike dhe shërbejeni./Blitz.al/

Burimi: Adda’s All

Komento
Shperndaje