Blitz

 Breaking News

Sallatë belge Endivia me lëng portokalli

Sallatë belge Endivia me lëng portokalli
June 19
21:22 2016

Është një sallatë e thjeshtë dhe përgatitet në pak minuta. Shoqërohet mjaft mirë me mishra dhe peshk.

Përbërësit:

  • sallatë belge  (Endivia) 4 copa
  • gjalpë
  • lëngu i një portokalli
  • kripë dhe piper

 

Përgatitja:

Vihet gjalpi të shkrihet dhe vendoset Endivia, e cila skuqet nga dy anët deri sa të marrë një ngjyrë të artë, pastaj shtohet kripa, piperi dhe shuhet me lëngun e portokallit. Kur fillon të karamelizohet e heqim nga zjarri.

Është gati…

Burimi : Adda’s All

Sallate Belge Endivia me leng portokalli

 

Tags
Share