Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Pjatat që u lënë më shumë mbresa të huajve në Shqipëri

April 02
18:42 2016

Fërgesë

Fërgesë
Picture 1 of 6

Le të fillojmë me një nga pjatat tona të preferuara. Fërgesa bëhet me speca jeshilë dhe të kuq, domate, qepë, gjizë dhe erëza. Këta përbërës piqen së bashku derisa formojnë një masë. Fërgesa shërbehet me bukë dhe hahet si meze. Zakonisht kjo pjatë shërbehet për dy persona, por ne do t’ju rekomandonim një pjatë për secilin sepse është shumë e shijshme. Kjo pjatë kushton vetëm 2.5 $.

Si shumë vende të Ballkanit, edhe Shqipëria është një vend pothuajse i pazbuluar nga të huajt. Shumë të huaj nuk kanë asnjë informacion për kuzhinën e saj speciale dhe të shijshme.  Për shembull, keni dëgjuar për fërgesën? Shfletoni galerinë për të parë ushqimet që nuk duhet t’i lini pa provuar në udhëtimin tuaj në Shqipëri.

Komento
Etiketimet
Shperndaje