Blitz

 Breaking News

Pija e preferuar verore e atyre që e urrejnë alkoolin: Mësoni si bëhet një “Margarita” analkolike me banane!

Pija e preferuar verore e atyre që e urrejnë alkoolin: Mësoni si bëhet një “Margarita” analkolike me banane!
August 16
15:41 2018

Përbërësit:

120 ml lëng i freskët limesh të shtrydhura

feta limesh

sheqer i imët, për gotat

kubikë akulli

3 banane, të qëruara

50 gram sheqer

60 ml qumësht

Përgatitja

Si të sheqerosni gotat : fërkoni buzët e 2 gotave “Margarita” me fetët e limes.

Mbushni një enë të sheshtë me sheqerin e imët

Zhytini gotat kokë poshtë në sheqer

Mbushni blender-in deri ne gjysme me akull

Shtoni lëngun e limeve, bananet, sheqerin dhe qumështin dhe përzieni

Shijojeni për ëmbelsinë, ndjehuni të lirë të shtoni dozën e sheqerit sipas preferncës

Përzieni dhe për pak sekonda

Hidheni pijen tek gotat e sheqerosura

Gati!

 

Burimi: Kikiliciouss

Share