Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Nga cilat kalori duhet të përfitoni?

March 26
17:40 2016

200 kalori bejkon dhe 200 kalori avokado

200 kalori bejkon dhe 200 kalori avokado
Picture 1 of 4

Avokadot konsiderohen si versioni më i mirë i yndyrës, ndërsa bejkon përmban shumë yndyrë sa mund të mbërthehet në trupin tuaj.

Ne jemi gjithnjë në përpjekje të kuptojmë se si duhet t’i numërojmë kaloritë dhe të humbim peshë. Shpesh shkojmë në masa ekstreme duke u përpjekur të humbim gramët, ndërsa zgjidhja është e thjeshtë. Sasia e ushqimit që grumbullojmë në trup shkakton ato qelizat e yndyrës. Pasi t’i kemi zëvendësuar ato kalori me ushqime të shëndetshme, ndihemi të ngopur dhe konsumojmë më pak kalori.

Komento
Shperndaje