Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Mënyra natyrale për të pastruar kuzhinën tuaj

May 24
18:34 2016

Limoni

Limoni
Picture 1 of 5

Limoni heq njollat e vështira nga mobiliet e kuzhinës. Përzieni një filxhan lëng limoni me detergjent rrobash për të hequr njollat e vështira ose thjesht limon me ujë për të pastruar sipërfaqet.

Nuk keni pse të përdorni kimikate për të pastruar kuzhinën. Për shembull, zbardhuesi poshtë mikrovalës nuk do të ishte zgjidhje kur mund të përdorni produkte natyrale që gjenden në kuzhinën tuaj. Limoni, uthulla dhe vaj i ullirit janë disa përbërës që ju ndihmojnë të mbani pastër kuzhinën. Jo vetëm që heqin papastërtinë dhe njollat, por edhe dezinfektojnë. Tani mund të mbani limon, uthull dhe vaj ulliri ekstra për pastrim.

Komento
Etiketimet
Shperndaje