Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Mëngjesi i duhur: Kos me tërshërë dhe hurma

Mëngjesi i duhur: Kos me tërshërë dhe hurma
October 24
19:31 2016

 

Të them që do ta dashuroni është pak. Për mua është fantastike, shije e përkryer për të nisur mirë ditën me një mëngjes të shijshëm.

Përbërësit:

  • 150 ml kos
  • 4 lugë tërshërë
  • 1 hurmë e qullët
  • 1 dardhë e vogël
  • pak bajame
  • 1 lugë e vogël kanellë
  • disa kokrra shege

Përgatitja:

Përgatiteni një natë para tërshërën duke e përzierë me hurmën e qullur, dardhën e prerë në copëza të vogla, kosin, dhe kanellën. Përziheni mirë, sipër vendosni kokrra shege dhe fleta bajamesh dhe vendoseni në frigorifer të mbuluar me një qese celofani.

Në mëngjes e keni gati për ta konsumuar./Blitz.al/

Burimi: Adda’s All

Komento
Shperndaje