Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Makarona taljatele me tartuf të zi dhe karkaleca

Makarona taljatele me tartuf të zi dhe karkaleca
August 29
18:54 2016

Përbërësit:

  • 200 g makarona taljatele  të freskëta me tartuf
  • 10 -15 karkaleca
  • 1 lugë gjalpë i tretur
  • 1 thelb hurdhër

Përgatitja:

Pastroni karkalecat nga gëzhualli dhe fija e zezë. Vendoseni gjalpin të shkrijë dhe shtoni në të hudhrën e shtypur me dorë të paqëruar. Lëreni sa gjalpi të aromatizohet dhe shtoni në të karkalecat. Kaurdisini së bashku disa minuta. Hiqni hudhrën, kulloni makaronat dhe shtojini te karkalecat së bashku me pak ujë nga zierja e tyre. Përziejini derisa përbërësit të lidhen dhe shërbejini./Blitz.al/

Burimi: Adda’s All

Makarona Tagliatelle (taljatele)me tartuf të zi dhe karkaleca

 

Komento
Shperndaje