Blitz

 Breaking News

Kos me tërsherë dhe hurma

Kos me tërsherë dhe hurma
July 10
00:09 2018

Përbërësit

150 ml. kos

4 lugë tërshër

1 hurmë e qullët

1 dardhë e vogël

pak bajame

1 lugë e vogël kanell

Disa kokrra shege

Përgatitja

Përgatiteni një natë para tërshërën duke e përzierë me hurmën e qullur, dardhën e prerë në copëza të vogla, kosin, dhe kanellën. Përzijeni mirë, sipër vendosni kokrra shege dhe fleta bajamesh dhe vendoseni në frigorifer të mbuluar me një qese celofoni.

Në mëngjes e keni gati për ta kosumuar.

Burimi: Adda’s all

Share