Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kos me arrë kokosi dhe boronica

Kos me arrë kokosi dhe boronica
August 13
16:33 2017

Boronicat janë në kohën e tyre më të mirë dhe një mëngjes i nisur me fruta kryesisht stinore është shumë efikas për të nisur mirë ditën, për të marrë gjithë energjitë që duhen dhe mbi të gjitha të ruajmë peshën. Një mëngjes i nisur me fruta është i përshtatshëm për çdo grup njerëzish.

Mund të jetë edhe një “snack” i mirë për pasditet kur ju merr uria.

Përbërësit:

  • 1 gotë kos; ju që jeni intolerant ndaj laktozës mund ta bëni me kos soje
  • 1 lugë miell arre kokosi
  • një dorë plot me boronica

Përgatitja:

Përzieni kosin me arrën e kokosit dhe vendoseni në një tas, sipër vendosini boronicat./Blitz.al/

Burimi: Adda’s All

 

Komento
Shperndaje