Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Këto janë ushqimet që ju bëjnë të ndiheni të ngopur dhe ju japin energji

September 01
17:00 2016

Ushqimet që konsumojmë gjatë ditës ose e rrisin energjinë tonë ose e ulin atë. Thënë këtë ju duhet të jeni të kujdesshëm ndaj produkteve ushqimore pasi duhet t’i zgjidhni ato në mënyrë që të kontribuojnë në energjinë tuaj dhe jo të bëhen shkak që ju të ndiheni edhe më të lodhur. Gjithashtu është provuar shkencërisht se ushqimet që nuk ju japin energji janë pikërisht ato ushqime që pasi i konsumoni nuk ndiheni as të ngopur, ndaj detyroheni të konsumoni edhe më tepër ushqim duke bërë kështu që të shtoni kalori në dietën tuaj ditore.

Sipas dietologëve, këto 10 ushqime që do t’i ndiqni nëpërmjet galerisë janë shumë të mira për t’u konsumuar, sidomos në mes të vakteve, për t’ju dhënë më shumë energji, si dhe ndjesinë e ngopjes. Mundohuni të mbani disa nga këto ushqime në çantë dhe sa herë jeni të lodhur mund të konsumoni një pjesë të tyre.

Komento
Shperndaje