Kek tigani (pancakes) me boronica dhe mjaltë

Përbërësit për 12-14 kek tigani 125  gr. miell 00 25 gr. gjalpë i shkrirë 2 vezë të mëdha në temperaturë ambienti 200 ml. qumësht 1 lugë të vogël pluhur pjekës … Continue reading Kek tigani (pancakes) me boronica dhe mjaltë