Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Jeni në dilemë çfarë të zgjidhni pica apo spageti? Ju prezantojmë më picageti…

Jeni në dilemë çfarë të zgjidhni pica apo spageti? Ju prezantojmë më picageti…
May 09
19:19 2018

A lindi veza e para apo pula? Hahet më parë ëmbëlsira apo fruti? Pica apo spageti? Këto janë dilemat që këmi gjithmonë dhe për këtë të fundit kemi një zgjidhje dhe quhet Picageti.

Kjo zjidhje ka ardhur falë intuitës së shkëlqyer të një lokali skocez. Soho piceri në Glasgow, ka krijuar Picageti një përballje e vërtetë ndaj kuzhinës italiane.

Receta u bë e domosdoshme pas hezitimit të një klienti që nuk dinte nëse duhet të urdhërojë një picë margarita apo një pjatë të mirë me spageti. Tashmë thuhet se kjo pjatë është shumë e shijshme dhe bëhet për një kohë mjaft të shkurtër. Nuk duhet edhe shumë imagjinatë për ta krijuar këtë picageti mjafton të gauash makarona dhe ti sitemosh pa shumë komplikime në picë.

/Blitz.al/

Komento
Shperndaje