Blitz

 Breaking News

Gin Cup -Kokteili im i preferuar

Gin Cup -Kokteili im i preferuar
July 18
13:12 2018

Me ardhjen e verës koktailet po bëhen çdo ditë e më shumë të preferuarit e mi, por vendin e nderit e zë ky koteil me baz Gin-i dhe shijen e lime.

Përbërsit për 1 gotë

  • 3 pjes Gin  Hendrick’s
  • 4-5 kubikë akull
  • 2-3 gjethe mëndër
  • 2 feta lime
  • 3 pjes Red Bull me shije Lime

Përgatitja:

Në një gotë vendosni akullin, gjethet e mëndrës dhe përzijeni derisa të ftohet gota. Shtoni fetat e lime të cilat do ti shtrydhni paksa, Gin-in dhe Red Bull-in . Përzieni përsëri derisa gota të ftohet plotësishtë dhe shërbejeni të dekoruar me gjethe mendre./Blitz.al/

Adda’s All

Share