Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Foto) Mëngjeset në vende të ndryshme të botës

(Foto) Mëngjeset në vende të ndryshme të botës
May 11
10:24 2016

Besohet gjerësisht se mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. Kultura dhe vende të ndryshme e trajtojnë ndryshe këtë të fundit, si në përbërjen e pjatave ashtu edhe në servirjen e tyre. Disa vende preferojnë mëngjes të rëndë kalorik, ndërsa disa të tjerë mjaftohen me diçka të lehtë. Bukuria e gjithë kësaj qëndron te diversiteti dhe shumëllojshmëria. Ndiqni galerinë për të parë se çfarë konsumojnë për vaktin e mëngjesit disa nga vendet e botës…

Komento
Shperndaje