Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Finok të furrës me ullinj

Finok të furrës me ullinj
November 28
18:22 2017

Një garniturë shumë e shijshme për të shoqëruar fileto  mishi ose  peshku.

Përbërsit:

  • finok
  • një dorë ullinj pa bërthamë
  • pak vaj ulliri
  • pak rigon
  • pak kripë dhe piper i zi

 

Përgatitja:

Lani finokët dhe pritini bishtin,pritini në feta shumë të holla.Vendosini në një tavë me letër furre poshtë dhe marinojini me kripë,piper të zi të bluar në moment dhe pak vaj ulliri.Piqini në furren e nxehur më parë në 200° për 15-20 minuta.Hiqini vendosini në një  enë,shtojini rigon, ullinjtë dhe akoma pak vaj ulliri.Përzijini dhe shërbejini si garniturë./Blitz.al/

Burimi: Adda’s All

Komento
Shperndaje