Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Çdo kohë ka ujin e vet – ujë i aromatizuar detoks

September 15
19:34 2016

Po vjen vjeshta dhe si çdo ushqim që duhet ta ndërrojmë gradualisht në tavolinë, të njëjtën gjë duhet të bëjmë edhe me ujin. Më poshtë keni një përzierje të thjeshtë, në ditët në vijim do t’ju japim përzierje të tjera.

Përbërësit:

  • disa kokrra rrushi
  • piper i zi
  • gjethe majdanozi
  • disa gjethe trëndafili bahçeje  (opsionale)
  • ujë
  • sipas dëshirës, akull

Përgatitja:

Vendosni të gjithë përbërësit në një kanë ose shishe qelqi dhe lëreni të pushojë në frigorifer për disa minuta që të lëshojnë aromën e tyre. Më pas konsumojeni gjatë gjithë ditës./Blitz.al/

Burimi:Adda’s All

img_3425

Shperndaje