Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Barbun me galetë

Barbun me galetë
March 02
13:50 2017

Përbërësit:

Për galetën:

  • 150 tul buke
  • 70 g galetë (bukë e thatë e grirë imët) peksimadhe
  • 2 lugë djathë kaçkavall i grirë
  • 4-5 lugë vaj ulliri
  • 1 tufë e vogël majdanoz, vetëm gjethet
  • 2 thelpinj hudhër
  • kripë dhe piper i zi sa na mjafton

Pjesa tjetër:

  • barbun
  • vaj ulliri
  • limona

Përgatitja:

Pastroni mirë barbunin dhe lëreni të kullojë mënjanë. Përgatisni bazën e gratinaturës

Pastaj kaloni barbunin në galetë duke e ngjeshur mirë që të lyhet nga të gjitha anët. Radhitini në një tavë me letër furre poshtë dhe shtoni  sipër pak vaj ulliri. Piqini në 180° për 30 minuta ose deri kur shikoni që sipërfaqja e tij është e thekur mirë. Shërbejeni me limon./Blitz.al/

Burimi: Adda’s All

Komento
Shperndaje