Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

“Adios” avokado: Ky do të jetë produkti më i dëshiruar për 10 vitet e ardhshme, kaq dimë t’ju themi!

“Adios” avokado: Ky do të jetë produkti më i dëshiruar për 10 vitet e ardhshme, kaq dimë t’ju themi!
October 19
17:57 2017

Të gjithë ju që e dashuroni avokadon dhe proteinat që përmban mund të merrni frymë lirisht sepse avokado nuk do të zhduket, thjesht do t’i bjerë gjithë ky popullaritet që ka duke qenë se një tjetër zëvendësues do të jetë me vlera më të mira ushqyese dhe guzhinierët kanë nisur të fusin në recetat e tyre që tani.

Bëhet fjalë për një produket që do të quhet ‘Pandan’. Kjo është një gjethe aziatike, pak e ëmbël që të jep disi shijen e vaniljas por që po çmend aktualisht të gjithë përdoruesit në Amerikë dhe Angli.

‘Pandan’ do të përdoret edhe tek ushqimet edhe tek pijet (sidomos tek ato jo alkoolike, pra tek përzieret e lëngjeve të frutave) gjithashtu do të shijohet si akullore dhe në ëmbëlsira të ndryshme.

Ekspertët besojnë se ky do të jetë produkti i 10 vjeçarit të ardhshëm, ndaj ju shiheni tani përpara se të kthehet në një produkt të zakonshëm. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje