Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

8 kombinimet më të mira të djathit që duhet t’i provoni patjetër

June 27
17:49 2016

1. Djathi i dhisë me çajin jeshil

Picture 1 of 8

Duket si një kombinim paksa i çuditshëm, por në të vërtetë disa elemente të gjendura te djathi i dhisë janë të njëjtat me ato që gjenden te çaji jeshil. Ky është një kombinim frymëzues. Djathi me çajin barishtor është i duhuri për një vakt të lehtë darke. Nëse doni ju mund ta shoqëroni edhe me pak bukë të thekur.

Djathi është një nga produktet ushqimore më të përdorshme dhe më të shijshme në kuzhinat e botës. Këtë status të veçantë djathit ia jep shumëllojshmëria e tij. Kultura të ndryshme e përdorin djathin në receta të ndryshme dhe këtu qëndron më së shumti veçantia e këtij produkti. Nëpërmjet galerisë ndiqni 10 nga kombinimet më të mira ku ingredienti kryesor është pikërisht djathi.

Komento
Shperndaje