Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

15 receta të shpejta e të shijshme me lulelakër që ju ndihmojnë të humbni peshë

April 13
19:04 2016

1. Buffalo lulelakër

1. Buffalo lulelakër
Picture 1 of 15

Hiqni dorë nga skuqja e patateve dhe krahëve të pulës. Prisni disa copa lulelakër dhe përpiquni t'i lyeni me pak vezë dhe t'i skuqni. Mund të shtoni pak djathë dhe salcë pikante sipër dhe ja tek keni një pjatë të shkëlqyer!

Nëse pyesni veganët do të thonë se lulelakra është e preferuara e tyre. Kjo sepse ajo mund të kombinohet në disa mënyra e të shërbehet në një shumëllojshmëri pjatash të shijshme. Lulelakra e bardhë është një burim fibre, vitamine C dhe acidi folik, sipas autorit të librit “Forca e perimeve për jetën tonë”. Dhe ka vetëm 30 kalori, e shkëlqyer për një program dobësimi.

Komento
Etiketimet
Shperndaje