Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

15 mënyra të shijshme për të konsumuar ullinjtë

April 14
16:03 2016

Ullinjtë janë jo vetëm gjerësisht të konsumueshëm nëpër pjata të kulturave të ndryshme, por janë edhe të preferuar nga një shumicë njerëzish. Jo rrallë herë, shefat e kuzhinës eksperimentojnë me ullirin, sidomos në përdorimin e salcave. Por ajo çka do t’ju tregojmë sot është se si ta përdorni ullirin në pjata shumë të thjeshta, të shpejta e me plot shije! Kujdes, disa prej pjatave mund të jenë të njohura prej jush, por nuk keni përdorur më parë ullirin si ingredient në to. Gabim! Herën tjetër që do t’i përgatisni mos harroni se shijen e këtyre recetave e jep pikërisht prezenca e ullirit.

Komento
Etiketimet
Shperndaje