Blitz

 Breaking News

12 frutat më të ndotura

12 frutat më të ndotura
April 23
11:17 2016

Luleshtrydhe

Luleshtrydhe
Picture 1 of 12

 

Nëse mendoni se manaferra është fruta më e pistë në treg, atëherë padyshim që jeni gabim.

“Environmental Working Group”, një organizatë që merret me studimin e frutave dhe perimeve, ka publikuar së fundmi listën e frutave më të pista që mund të gjenden në treg për këtë vit. Kjo organizatë ka përdorur të dhëna nga Departamenti i Agrokulturës dhe i Ilaçeve në SHBA për të renditur 12 frutat dhe perimet më të ndotura, që rrisin rrezikun e prekjes nga kanceri apo çrregullimeve të tjera hormonale.

Tags
Share