Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

10 ushqimet që duhet t’i keni gjithmonë në frigorifer

April 20
13:15 2016

1. Lëng pule

1. Lëng pule
Picture 1 of 10

Duke filluar nga supat e ndryshme tek orizi, shumë receta kërkojnë një masë të caktuar lëngu pule për t'u dhënë shije. Merrni një tepsi që e përdorni për të gatuar ëmbëlsirat në formë ‘muffin’ dhe mbushini me lëng pule, vendosni në ngrirje dhe do t'i keni aty gati.

Është mirë të jeni gjithnjë të përgatitur, sidomos kur vjen fjala tek ushqimet. Ndodh ndonjëherë që shkoni për pazar, të harroni të blini diçka dhe ndiheni shumë keq kur vini në shtëpi. Por nëse ju i siguroni paraprakisht këto 10 produkte në frigoriferin tuaj,do të mund të krijoni vakte të tëra pa u shqetësuar për përbërës të të harruar.

Komento
Etiketimet
Shperndaje