Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ja pse femrat duhet të flenë më shumë se meshkujt

Ja pse femrat duhet të flenë më shumë se meshkujt
March 28
15:43 2016

Hulumtuesit në qendrën Universitare Lughborough në Angli kanë konfirmuar se femrat kanë nevojë të flenë më shumë sesa meshkujt.

Nuk është e vërtetë ajo që thonë se meshkujt duhet të flenë më shumë sepse truri i tyre punon me më shumë vështirësi dhe ka nevojë për më shumë kohë të rikuperohet.

Faktikisht është e kundërta, sepse truri i femrave është me të vërtetë kompleks. Femrat kanë aftësi për të reaguar në mënyrë fleksibël në ndryshimin e rrethanave. Mungesa e gjumit shkakton probleme në mirëqenien e tyre dhe për këtë femrat duhet t’i kushtojnë më shumë kohë gjumit.

Komento
Etiketimet
Shperndaje