Blitz

 Breaking News

Zbulohet një krijesë monstruoze në brigjet e Atlantikut

Zbulohet një krijesë monstruoze në brigjet e Atlantikut
March 12
08:59 2016

‘Protección Civil y Bomberos de Acapulco’ , një organizatë ambjentaliste në Amerikën Latine ka postuar në llogarinë e saj në Facebook një video të një krijese ujore të pa identifikuëshme, që kishte dalë në brigjet meksikane në 9 Mars. Ekspertët besojnë se krijesa është një lloj i pazbuluar akoma dhe ka ndërruar jetë teksa arrinte bregun.
Koordinatorët e departamentit ‘Sabas de la Rosa Camacho’ thanë për 24 HORAS se krijesa ujore dukej të kishte kocka dhe nuk nuhaste, por askush nuk ka arritur të dallojë karakteristika të tjera që në kohën e zbulimit. Ata pohojnë se gjallesa e gjetur është 4 metra e gjatë.
Askush nuk është në gjendje të thotë se cfarë është krijesa e gjetur nga autoritetet. Ajo ngjan me një oktapod gjigand , për shkak të tentakulave gjigande, i lyer me dyllë të shkrirë.
Se cfarë është krijesa në fjalë, shiheni në video:

Share