Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Vullkani në Hawaii ka një “dhuratë” për banorët e ishullit

Vullkani në Hawaii ka një “dhuratë” për banorët e ishullit
July 30
09:41 2016

Vullkani Kilauea në Hawaii ka filluar të japë shenjat e para të shpërthimit, i cili sipas vullkanologëve pritet të ndodhë brenda pak javëve.

Ndryshe nga çdo vullkan tjetër në botë, Kilauea duket të jetë “i lumtur” për faktin që do të shpërthejë.

Fotografuar nga lart, ky vullkan ka formuar me llavë një fytyrë të qeshur, sikur të ishte një “smiley” prej llave.

“Dhuratë” e bukur kjo nga një vullkan që pritet të trondisë ishullin.

Shperndaje