Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

“Vogëlushja e SIA-s” me rrogë të kënaqshme, por familja i mbetet brenda skandalit financiar

“Vogëlushja e SIA-s” me rrogë të kënaqshme, por familja i mbetet brenda skandalit financiar
March 25
16:25 2016

Kësaj here Maddie Ziegler po vallëzon drejt llogarisë në bankë. Sipas një kontrate aktrimi, ajo ka fituar mijëra dollarë për rolin e saj të fundit pas një eksperince konfliktuese në financat e saj.

Kontrata zbulon se Ziegler, 13 vjeçe, ka nënshkruar për “The Book” të Henri, krah Naomi Watts dhe Jakobit Tremblay, për një normë javore prej 3 mijë dollarësh.

 

Nga shfaqja  e saj për Dance Moms, pjesëmarrja në klipet e këngëtares Sia, Ziegler ka një vlerë neto prej 2 milionë dollarësh sipas raportimeve të një reviste. Edhe pse adoleshentja është e famshme dhe e pasur sot, prindërit e saj Kurt Ziegler dhe Melissa Gison kanë regjistruar falimentimin në vitin 2009. Ata u detyroheshin kreditorëve një shumë prej  1 milion dollarë.

Shperndaje