Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

(Video) Realiteti përballë virtuales, aparati që ju vë në provë

(Video) Realiteti përballë virtuales, aparati që ju vë në provë
April 02
10:05 2016

Vërtet interesante është aparatura e krijuar së fundmi në Japoni!
Bandai Namco ka arritur të krijojë një aparat kërkimor  për realitetin virtual, i cili teston frikën që kanë njerëzit nga lartësia, duke i vënë në provë ata.
Pikërisht kjo “lojë” e frikës prej lartësisë është një nga më të vështirat që mund të luajnë njerëzit.
Pjesëmarrësve u duhet të ruajnë ekuilibrin mbi një dërrasë të ngushtë, në lartësinë 200 metra nga toka. Misioni: shpëtimi i një maceje që qëndron në fund të dërrasës!
Lojëra të ngjashme si kjo janë edhe ato me robotë gjigantë apo me histori horror në ambientet e një spitali.
“VR Zone” do të hapet zyrtarisht në Tokio më 15 prill. Ju a do ta provonit?

Challenge Your Fear Of Heights With Virtual RealityWould you dare walk on this plank?

Posted by Virtuality on Thursday, March 31, 2016

Tags
Share