Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Njihuni me muzeun e parë të jashtëqitjeve në botë…

(Video) Njihuni me muzeun e parë të jashtëqitjeve në botë…
January 05
13:01 2017

Keni menduar ndonjëherë që jashtëqitjet e kafshëve mund të grumbullohen e të ruhen për t’u bërë pjesë e muzeut të parë në botë të jashtëqitjeve?

Në episodin e fundit të “BBC Earth Unplugged”, Daniel Roberts – një ndër themeluesit e Muzeut Ndërkombëtar të Jashtëqitjeve – tregoi se si po punon për të ruajtur higjienikisht mbetjet në sfera të pastra.

Për shumë njerëz, një iniciativë e tillë mund të duket e pavlerë dhe e çuditshme, ama nga një ruajtje e tillë, duke vëzhguar ngjyrën, formën, përbërësit apo detaje të tjera mund të zbulohen informacione rreth shëndetit të kafshëve apo të ekosistemit ku ato jetojnë. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje