Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Njihuni me kukullën Lolla, e cila ndihmon fëmijët e vegjël të flenë

(Video) Njihuni me kukullën Lolla, e cila ndihmon fëmijët e vegjël të flenë
August 26
09:55 2016

Një grua islandeze ka gjetur një zgjidhje për të gjitha nënat që hasin probleme për të vënë në gjumë fëmijët e tyre të vegjël!

Në muajt e parë të jetës fëmijët janë shumë të ndikuar nga prezenca e mamasë së tyre, për këtë u ideua kukulla Lolla, e cila simulon rrahjet e zemrës.

Si funksionon?

Mjafton të shtypësh një buton e kështu nis një frymëmarrje e lehtë dhe e rregullt, si dhe rrahjet e zemrës së një personi.

Ideja ka rezultuar menjëherë e suksesshme, pasi që në ditët e para janë shitur mbi 5000 kukulla.

Mund ta prenotosh edhe online në ‘site’-n “Indiegogo”. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje