Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Gjeni apo budalla? Ky njeri paguhet për të ecur

(Video) Gjeni apo budalla? Ky njeri paguhet për të ecur
June 10
18:13 2016

Njihuni me Chuck, shoqëruesin e këmbësorëve.
Le të themi që puna e tij është e një lloj taksisti, por që ecën në këmbë…

Chuck kontaktohet për qëllime nga më të ndryshmet; për të eksploruar, për sigurinë, për të kryer ushtrime fizike, apo thjesht për shoqëri.

“Kjo gjë u pëlqen shumë femrave. Për to është mënyra më e mirë për t’u ushtruar, pa ndjerë frikën e ndonjë ngacmimi apo të ndonjë sulmi.” – shprehet ai.

Chuck e ushtron ‘profesionin’ e tij në Los Angeles dhe kërkon 7 dollarë për milje.

“Është njësoj si të kesh një trajner, po pa qenë nevoja e ekzagjerimit në ushtrime.” – thotë një klient, i cili ka vendosur të ushtrohet me të.

Fama e Chuck po përhapet shpejt dhe ëndrra e tij është ta shpërndajë këtë ‘profesion’ në të gjithë botën.
Ju a do donit ta provonit këtë eksperiencë?

Etiketimet
Shperndaje