Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ushqimi më i çuditshëm (dhe kontrovers) kinez

Ushqimi më i çuditshëm (dhe kontrovers) kinez
August 02
15:18 2016

Keni provuar ndonjëherë “Dim Sum”?

Kështu quhet një ushqim tradicional kinez, i cili nuk është gjë tjetër veçse një kulaç i mbushur.

Deri këtu, çdo gjë është në rregull.

E çuditshmja është se ky kulaç çahet dhe nga ai rrjedh përbërja me të cilën është mbushur kulaçi. Kohët e fundit, disa guzhinierë në Hong Kong i kanë shtuar këtij ushqimi një specialitet të ri. Kulaçët janë të pikturuara si gjoks femrash apo si të pasme dhe në momentin që kulaçi shpohet, rrjedhja e përbërësit ngjan si rrjedhje silikoni apo si jashtëqitje.

Nuk e dimë si shijon ky ushqim, por me çfarë po shohim na duket jo ndjellëse  si ide.

 

 

Komento
Shperndaje