Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Tregtonte delet si skllave seksi për ushtarët e ISIS, arrestohet fermeri

Tregtonte delet si skllave seksi për ushtarët e ISIS, arrestohet fermeri
July 08
11:21 2017

Një ngjarje sa e çuditshme, aq edhe e pështirë ka ndodhur në Zelandën e Re, ku një fermer është arrestuar nga autoritetet për tregtim të paligjshëm të bagëtive.

Fillimisht, autoritetet u paralajmëruan nga CIA dhe MI6 se Allan Seymour po dërgonte një numër të madh kafshësh në Siri, në një zonë ku nuk ka kontroll ushtria, por forcat e ISIS.

Paçka se besoj se 52-vjeçari po tregtonte armë, hetimet treguan diçka tjetër.

Zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes ka treguar se delet nuk tregtohen për bazë ushqimore, por për të kënaqur seksualisht ushtarët e shtetit islamik.

“Duke qenë se në zonat e kontrolluara nuk ka shumë femra dhe ushtarëve u duhet të “shfryjnë” dëshirat e tyre seksuale, mënyra që ata kanë gjetur është kjo: tregtimi i deleve”, – shprehet eksperti i politikave të jashtme, Dave Wellsborough.

Ndërkohë, dr. Zakir Narik, profesor në një shkollë islamike, thotë: “Një mashkull është akoma i pastër nëse lëngjet e tij [sperma] prekin një dele apo dhi. Nëse nuk ka femra rreth e rrotull nuk konsiderohet mëkat. Por më pas kafsha duhet të vdesë. Kështu thotë profeti Muhamed”.

Sipas autoriteteve zelandeze, rreth 20,000 dele janë dërguar nga ishulli drejt Sirisë. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje