Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Si të aplikoni parfumin në mënyrën e duhur?

June 04
19:09 2016

Nëse përdorni parfum me aromë frutash

Nëse përdorni parfum me aromë frutash
Picture 1 of 7

Parfumet me aromë frutash karakterizohen nga agrumet, si portokalli, mandarina, limoni. Aroma do të jetë shumë e mirë në qoftë se ju përdorni edhe kremin me aromë të përafërt. Aplikoni 6 deri në 8 spërkatje prapa veshit, në kyçet e duarve dhe në pjesën e dekoltesë.

Të gjithë ne jemi kuriozë për sasinë e parfumit që duhet të hedhim dhe çfarë arome duhet të zgjedhim. Studimet thonë se duhet të aplikoni parfum rreth qafës dhe veshit, sepse kur takoni njerëz është shumë e këndshme të merrni një aromë të mirë. Shfletoni galerinë për të parë llojet e ndryshme të aromave të parfumeve dhe sasinë që duhet të aplikoni në varësi të parfumit të zgjedhur.

Komento
Etiketimet
Shperndaje