Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Shpikjet që kanë dështuar në të shkuarën

Shpikjet që kanë dështuar në të shkuarën
July 20
17:29 2016

Tharësja e flokëve

Picture 1 of 6

Faktikisht, kjo shpikje nuk dështoi pasi "Amazon" e shet një të tillë për 24,99$. Në vitet ’50 të gjithë ishin të fiksuar pas kësaj shpikjeje, gjë që më pas kaloi në përdorimin e tharëseve të flokëve.

 

Dështimi, paçka se mund të duket negativ, në të vërtetë na jep mundësinë për t’u përmirësuar.

Ashtu siç mund të ndodhë edhe me njerëzit, që pas dështimit mund të arrijnë majat, e njëjta gjë ka ndodhur edhe me disa shpikje inxhinierike. Disa ia kanë arritur t’i mbijetojnë dhe janë përmirësuar, por disa jo.

Shfletoni galerinë e mësipërme për të mësuar disa nga shpikjet inxhinierike që kanë dështuar në të shkuarën.

 

Komento
Shperndaje