Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Rreziku nga terrorizmi? Ja cilat vende mund të vizitoni pa hezituar…

March 30
17:14 2016

Rreziku nga terrorizmi është cilësuar shumë i lartë në më shumë se 30 vende të botës.
Sipas të dhënave, vende si Spanja apo Franca renditen në të njëjtin nivel si Siria, Libia apo Pakistani për sa i përket frikës ndaj sulmeve të mundshme.

Por ka edhe vende ku rreziku është shumë i vogël, pothuajse 0. A ia vlen t’i zëvendësoni destinacionet e zakonshme turistike europiane me këto 6 shtete?

Honduras

Honduras
Picture 1 of 6

“Krimi dhe dhuna janë një problem serioz në Honduras dhe numri i vrasjeve është nga më të lartët në botë”. Pavarësisht kësaj, rreziku nga terrorizmi është i ulët dhe nuk ka arsye që ky vend të mos vizitohet nga turistët. Parku kombëtar Pico Bonito me xhaguarët, derrat e egër dhe majmunët, ishujt Utila, Roatan dhe Guanaja me plazhet e tyre me rërë të bardhë, janë destinacione që nuk mund të humben.

Komento