Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Pse historia nuk duhet mësuar nga filmat?

Pse historia nuk duhet mësuar nga filmat?
June 03
14:23 2016

 

Një nga temat më të përhapura në produksionet filmike botërore është ajo historike.

Shpesh herë një detaj shumë i vogël i një personazhi të rëndësishëm në histori e ul tërësisht vlerën e tij. Pavarësisht kësaj, profesionalizmi i aktorëve dhe “skuadrës” së realizimit të filmit mund ta bëjë atë një sukses të vërtetë apo ta “zhytë” në errësirë.

 

Etiketimet
Shperndaje