Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Po zhduket Antarktida

Po zhduket Antarktida
November 14
15:02 2016

Foto të frikshme janë ato të publikuara nga NASA për  Antarktidën. Në imazhet e shpërndara nga shkencëtarët, që kanë marrë përsipër studimin në vijimësi të efekteve të ngrohjes globale, veçanërisht në skajet veriore dhe jugore të planetit Tokë, duket qartësisht ndarja e akujve nga njëri-tjetri për shkak të shkrirjes së tyre.

Në kushtet kur bota është në alarm mbi ngrohjen globale, nëse vijon e njëjta situatë edhe në vitet pasuese, shumë shpejt territore të mëdha të tokës mund të mbulohen nga uji. Fotot janë shkëputur nga “Corriere della Sera”./Blitz.al/

ant-2

ant-3

ant-4

ant-5

Shperndaje