Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Po vijnë alienët? Objekti i mistershëm po i afrohet Tokës çdo ditë e më shumë!

Po vijnë alienët? Objekti i mistershëm po i afrohet Tokës çdo ditë e më shumë!
December 14
21:50 2017

 

Është bërë tashmë “jetike” për shkencën dhe median në përgjithësi që vazhdimisht të ngacmojnë publikun me lajme apo të dhëna nga hapësira, e sidomos për alienët.

Ama, nëse deri dje kjo ishte akoma pjesë e fantazisë, sot duket se është reale.

NASA ka zbuluar se një objekt i mistershëm në formë cigareje gjigande po i afrohet Tokës me shpejtësi 315,000 km/h dhe është pagëzuar me emrin “Oumuamua”.

Teleskopi “Green Bank” do të shqyrtojë objektin misterioz për të kontrolluar nëse ka shenja të një tjetër teknologjie apo jo.

Vëzhgimi që do të nisë të mërkurën dhe do të kryhet nga “Breakthrough Listen”, një program astronomik që kërkon gjurmë të qytetërimeve të huaja. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje